Klára Péter
2015-ben Szíriából elindult lassan már az egymillió főt meghaladó menekült tömeg komoly fejfájást okoz az európai vezetők számára. A magát igazolni nem tudó, európai nyelvet ritkán beszélő és esetenként veszélyes emberek letelepítése/ki vagy tovább toloncolása fontos politikai kérdéssé vált ezáltal hazánkban is. Amennyiben a kormány jól vagy a tömeg tetszésének megfelelően kezeli a helyzetet, úgy komoly szimpátiát válthat ki. Ugyanakkor az ellenzék előtt is adva van a helyzet, mutassák meg ők a helyes irányt, hogy legközelebb rá szavazzunk.
Hazánk miniszterelnöke már a kezdetektől bevándorlás ellenes politikát folytatott, ezzel komoly pozitivitást generálva magának a bevándorlóktól tartó és félő magyar lakosságban. A nyugati trendekkel és gondolatokkal már az elején szembe menő Orbán végig a magyarság védelmét és biztonságát hangsúlyozta. Az utóbbi gondolattal páratlan szimpátiát keltett valamint eme gondolatot rengeteg kommunikációs csatornán hirdette is. „Semmilyen nyugati etikai gondolkodás nem lehet indok, hogy veszélybe sodorjam a magyar állampolgárokat. „- Orbán Viktor, Petőfi rádió, TV2, Magyar Nemzet.
Fontos lehet továbbá marketing szempontból az is, hogy a miniszterelnökünk strukturáltan és a véleménye mellett kitartva kormányozza az országot ebben a kérdésben. Ilyen helyzetekben egy vezetőtől elvárt a szilárdság és a magabiztosság, amelyet most láthatunk is minden lehetséges platformon sugározva. „Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Unió külső határai és az EU-n belüli szabad mozgás megvédése érdekében készítette el tíz pontból álló javaslatát, amelyet a Demokrata Centrumpártok Internacionáléjának (CDI) lisszaboni tanácskozásán tárt a nyilvánosság elé. A Schengen 2.0 tervre - mint a közmédiának adott nyilatkozatában elmondta - azért van szükség, mert elhibázott irányúnak tartja a migrációs válság kezelésére tett európai bizottsági javaslatot.”
Az egységesség szempontjából az is fontos, hogy úgy látszódjon, a kormány teljes egyetértésben van ebben a kérdésben, mind például miniszterelnök, mind a külügyminiszter ugyanúgy vélekedik a témáról. „Kiábrándító az uniós intézmények hozzáállása a bevándorlási válsághoz, ugyanis a teljesen egyértelmű következmények ellenére továbbra is arra próbálnak koncentrálni, hogy miként hozzanak még több embert Európába - közölte Szijjártó Péter az MTI-vel az uniós külügyminiszterek hétfői luxembourgi tanácskozásán.”
Források:
http://figyelo.hu/cikkek/431726-az-egyutt-orban-10-pontjat-tamadja
http://figyelo.hu/cikkek/431795-bevandorlas--ketes-remenyek-